איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים – מה זה?

איטום גגות מרוצפים הוא פיתרון שנוצר מתוך כורח המציאות. בעת הבנייה הראשונית ראוי להיוועץ ביועץ איטום מקצועי שיתכנן מערכת איטום מבנים יסודית שתמנע חדירת מים אל המבנה, אך לעיתים תכנון וביצוע זה אינם מיושמים כראוי. משכך, בעיות איטום תת רצפתיים צצות מה שיוצר רטיבות בתקרה בקומה שתחת הגג. בעיות אלו דורשות פיתרון מקורי לאיטום גג מרוצף.

איטום גג מרוצף או מרפסת מרוצפת בעלי בעיות רטיבות תת רצפתיים – הינה משימה לא פשוטה שהצריכה עד לא מזמן את עקירת הרצפות ואיטום קונבציונלי שיטתי. לפעמים זה לא בחשבון בכלל לעקור את הרצפות מסיבות כלכליות או פרקטיות והיה צורך למצוא פתרון יצירתי יותר לאיטום גגות שכאלו.

קיימים מספר פתרונות לאיטום גגות מרוצפים:

  1. הפיתרון הראשוני והמיידי הינו פירוק כל הרצפות, אטימה יסודית באמצעות זיפות או שימוש ביריעות ביטומניות וריצוף מחדש.
  2. פירוק מרצפות נקודתי באזור הנזילה, איטום הגג והנחת ריצוף חדש הינה גם אופציה. אך לא תמיד מזהים את מקור הנזילה ומשכך לא תמיד היא מעשית.
  3. ישנה שיטה חדישה ומהפכנית ביותר שאינה דורשת פירוק ריצוף ועליה נדבר בהמשך

ממה מורכבת שיטה זו?

שיטה חדישה ומתקדמת זו לאיטום גג מרוצף – מבוצעת ע"י ציפוי המרצפות מלמעלה ע"י חומר החודר אל החריצים הקיימים בין המרצפות ואוטם אותם. בשימוש בשיטה זו, אין צורך להסיר את המרצפות. משכך, היישום שלה הוא קל, זול, נגיש ומהיר בהרבה מאשר השיטה הקונבציונלית ה"רגילה" שמצריכה את עקירת הריצוף על כל המשתמע מכך. בשיטה זו – איטום גגות מרוצפים הופך למשימה קלה ופשוטה לוגיסטית בצורה משמעותית.

חומר האיטום בו מצפים את הרצפות הינו חומר אפוקסי / פוליאוריטני בעל יכולת גמישות מבנית כך שהוא יכול להימתח ולהתכווץ מבלי שיסדק או יקרע.

חומר זה עמיד מפני קרינת UV שמקורה בשמש.

שלבי הביצוע – עבודת ציפוי המרצפות

  1. פתיחת החריצים בין המרצפות בעזרת דיסק חשמלי.
  2. ניקיון יסודי של המרצפות והסדקים מאבק ולכלוך.
  3. אטימת החריצים ע"י החומר האפוקסי הגמיש.
  4. אטימת חלקי הפאנלים בחומר פוליאוריטני על בסיס גומי.

ראוי לציין שפתרון בשיטה זו אינו מבטיח 100% הצלחה, אך אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד!

הירשמו עכשיו
להנחה בלעדית

10% הנחה גורפת על כל עבודות האיטום ל 50 הנרשמים הראשונים! כל הקודם זוכה!