יציקת בטקל

יציקת בטקל – מה זה? 

יציקת בטקל באה לפתור את אחת מהבעיות שעומדות בפני בעלי בתים. אחד מהאלמנטים הכי חשובים באיטום גגות הוא ליצור שיפוע מלאכותי, כדי לגרום למים להתנקז באופן טבעי ולזרום אל תעלות הניקוז היעודיות. לפעמים, בעיקר בגגות שעברו זיפות שנים רבות, החום גורם לזפת "לנדוד" ולזרום עם שיפוע הגג לעבר איזור הניקוז וממנו אל המרזבים. תופעה זו גורמת לעיתים לאובדן השיפוע הטבעי של הגג.

תופעה זו גורמת למים להיקוות על הגג באיזורים מסוייים שאיבדו את השיפוע. מים עומדים מעצם טבעם מחלחלים פנימה אל תוך המבנה בסופו של דבר, מה שגורם לרטיבויות ועובשים להופיע בתוך המבנה על התקרה והקירות.

הפיתרון המיידי הוא כמובן להסיר את שיכבות הזפת הרבות, לחשוף את שכבת הגג המקורית בעלת השיפוע הטבעי ולזפת או לאטום אותה מחדש ביריעות ביטומניות.

הבעיה היא שעבודה יסודית כזו – הינה לפעמים לא משתלמת או כדאית כלכלית לבתים משותפים רבים ומעמידה את הדיירים בפני עלויות גדולות באופן יחסי.

הפתרון לכך הינו המצאה די חדשנית בשם – יציקת בטקל. יציקת בטקל מאפשרת לנו ליצור שיפועים מעל גבי חומר האיטום, ובכך לחדש את ניקוז מי הגשמים אל מחוץ לגג באמצעות תעלות הניקוז והמרזבים הייעודיים.

שמות נוספים ליציקת הבטקל הינם – "בטון קל" או "בטון מוקצף".

 ממה מורכבת יציקת בטקל ?

בטקל הינה תערובת של מספר חומרים – מלט, חול וחומר מיוחד המעכב התקשות. הבטקל הינו התוצר המתקבל מהתערובת של חומרים אלו ובעל מראה של בטון מוקצף. התערובת הסופית מכילה כ 60% בועות אוויר מסך הנפח של כלל התערובת מה שגורם באופן ישיר למשקל נמוך במיוחד.

חומר זה הינו דליל ונוח לשימוש, הנדבק היטב למשטח הגג המזופת ומאפשר לשחזר וליצור את שיפועי הגג הנצרכים לצורך ניקוז המים אל המרזבים.

שימושים נוספים של חומר הבטקל הינם גם לצורך בידוד תרמי ועבודות בניה שונות. למרות יתרונותיו הברורים, החומר נסדק בקלות רבה ואינו מתאים לכל שימוש.

יציקת בטקל – תהליך ביצוע העבודה

ישנן הכנות מקדימות הכוללות: הכנה של פתחי ניקוז, הגבהות של עצמים לפי הצורך, יצירת שיפועים ושכבת בידוד.

תהליך יציקת הבטקל מתקיים לפני ביצוע האיטום הנדרש. תערובת הבטקל מיוצרת בשטח עצמו בתוך מערבל בטון, התערובת עוברת דרך מכונת הקצפה ולאחר מכן מוזרמת אל הגג ע"י משאבה. את המשאבה מפנים לאיזורים בגג שרוצים ליצור בהם שיפוע ושופכים את התערובת בצורה מבוקרת ועם מחשבה ותיכנון מקדימים – כדי ליצור את השיפוע הדרוש.
 
 

 

הירשמו עכשיו
להנחה בלעדית

10% הנחה גורפת על כל עבודות האיטום ל 50 הנרשמים הראשונים! כל הקודם זוכה!