בידוד מבנים

בידוד מבנים – מה זה? 

בידוד מבנים בצורה אופטימלית חשוב מאין כמותו ויש לתת עליו את הדעת עוד בשלב תיכנון המבנה.

לאור העלייה בשנים האחרונות של סטנדרט הבנייה, החשיבה לטווח ארוך בבחירת חומרים איכותיים יותר שיתרמו לשרידותו של הבניין לשנים רבות – הפכה למאפיין נפוץ. כל קבלן בימינו שמכבד את עצמו משתדל לבנות ברמת בניה גבוהה שתאפשר את קיימותו של הבניין לשנים רבות. אין ספק שבניינים מודרניים שנבנים בימינו הינם חזקים ועמידים יותר ועומדים בתקנים מחמירים של רעידות אדמה וזעזועים.

אחד מהדגשים העיקריים בשנים האחרונות בבנייה של מבני ציבור, בתים פרטיים או כל מבנה אחר – היא ההשקעה ההולכת וגוברת בשכבת הבידוד של הבנין. בימינו איטום מבנים ובידודם מתבצע עוד בשלב הבנייה, מה שמאפשר שרידות גבוהה של הבנין לטווח הארוך.

מטרת שכבת הבידוד בפשטות, הינה בעיקר על מנת למנוע ספיגה של טמפרטורות קיצוניות חיצוניות אל תוך המבנה. שכבת בידוד איכותית מונעת מתנאי אקלים שונים הכוללים חום, קור ולחות לחדור למבנה. לעיתים, אדי לחות חמים הפוגשים במבנה קר גורמים להתעבות ולהיווצרות של לחות בקירות המבנה שעלולים לחדור פנימה.

תהליך עיבוי מתמשך כזה ללא מענה של בידוד ואיטום מבנים ראוי, יכול לגרום לרטיבות להיספג בקיר ובמשך הזמן להופעת כתמי עובש ופטריות.

בידוד מבנים – מהם החומרים הנפוצים?

חומרי הבידוד הקיימים הינם:

  1. פוליאוריטן- מוצר פולימרי מוקצף בקשיחות נמוכה בעל מוליכות תרמית נמוכה מאוד (אינו מוליך חום). תכונה עיקרית זו מעניקה לו יכולות בידוד, עמידות וספיגת נוזלים מצויינות. ישנם פיתוחים רבים של סוגי פוליאוריטן בעלי הבדלים של צפיפות, עמידות ומשקל. למעשה פוליאוריטן מהווה את חומר הבידוד הטוב ביותר.
  1. פוליסטירן מוקצף ( קל-קר ) – מוצר פולימרי העשוי מהמונומר סטירן שהינו פחמימן נוזלי שמיוצר מנפט. חומר זה מיושם למטרות בידוד והגנה על שכבת האיטום. מגיע בצורת לוחות בעוביים שונים. לאחר איטום מבנים ראוי – משתמשים בו לצורך השגת אפקט הבידוד.

בידוד מבנים – שיטות הביצוע?

  1. פוליאוריטן- שיטת השימוש בפוליאוריטן הינו: התזה, ריסוס, מריחה או הזרקה של החומר.
  2. פוליסטירן- הצמדת לוחות הקל-קר אל האיטום הקיים בקירות בעזרת דבק, זפת חם או חומר ביטומני משחתי.

צרו איתנו קשר על מנת לתאם פגישה חינם עם יועץ בידוד מטעמנו

הירשמו עכשיו
להנחה בלעדית

10% הנחה גורפת על כל עבודות האיטום ל 50 הנרשמים הראשונים! כל הקודם זוכה!