איטום בהתזה

מה זה איטום בהתזה? 

איטום בהתזה הינה שיטת איטום המבוצעת במקרים מסויימים בעקבות המלצה של יועץ איטום משיקולים לוגיסטיים, פרקטיים או כלכליים. איטום זה מתבצע באמצעות מכונה ייעודית ל"התזת" חומרי האיטום על המשטח הרצוי.

חשוב מאוד לציין שתוצאות טובות של איטום בהתזה איכותי תלויות דווקא בהכנה מקדימה של השטח אותו רוצים לאטום. ללא הכנה יסודית ומעמיקה של המשטח – חומרי ההתזה הייעודיים לא יתפסו ולא יטמעו במבנה.

תהליך הכנה זה מתחיל בניקוי והסרת כל החפצים הזרים שנמצאים על המשטח הרצוי. לאחר מכן, מבצעים סיבוב ראשון של "הרטבה עמוקה" למשטח אותו רוצים לאטום באמצעות חומר איטום. לאחרי ייבוש יסודי של השכבה הראשונה עוברים שוב באמצעות שכבה שנייה ושוב ממתינים לייבוש מלא של החומר על משטח האיטום. לאחר מכן מחזקים את שתי השכבות באמצעות שליכט מוקפד.

 

באילו חומרים משתמשים לאיטום בהתזה?

איטום  בהתזה מיושם ברובו ע"י חומרים ביטומנים קלאסיים כאשר הנפוצים ביותר הינם:

  1. איטום חד רכיבי – איטום בחומר ביטומני פוליאוריטני. זהו חומר משחתי מהיר התקשות, המכיל פיזור פולימרי באמולסיה (תמיסה) ביטומנית. חומר זה נמצא בשימוש בעיקר באיטום של חיבורים וכניסות צנרת וכן איטום סביב צנרות מתכות או חומרי PVC2
  2. איטום דו רכיבי – איטום בחומר בעל פיזור פולימרי בתמיסה ביטומנית הכולל גם תערובת יבשה של צמנט. זהו חומר איטום ייעודי למריחה, שנמצא בשימוש בעיקר באיטום של חדרים "רטובים" במהותם כגון רצפות של חדרי אמבטיה, מקלחות וכו'

סוגי איטום בהתזה עיקריים?

  1. איטום במשאבה/ מריחה- איטום המתבצע ע"י משאבה בעלת צינור יחיד אשר מתיז את חומר האיטום.

איטום מסוג זה ניתן לבצע לחלופין ע"י מריחת החומר בעזרת מברשת/ רולר.

  1. איטום במכונה דו ראשית- איטום המתבצע ע"י מכונה דו- ראשית ( בעלת שני פתחי התזה ), כאשר האחד משמש להתזת האמולסיה הביטומנית והשני משמש להתזת מלחים המקשים את החומר בעת מפגשם ויוצרים חומר מגובש אחיד וחזק.
 

יתרונות האיטום בהתזה?

  • יישום בעזרת מספר אנשי צוות מצומצם.
  • יכולת הגעה למקומות מסובכים.
  • עבודה מהירה וזמן המתנה קצר.

צרו קשר עוד היום ונגיע אליכם לייעוץ לגבי שימוש באיטום בהתזה עבורכם.

הירשמו עכשיו
להנחה בלעדית

10% הנחה גורפת על כל עבודות האיטום ל 50 הנרשמים הראשונים! כל הקודם זוכה!